Türk Telekom Empati Programını Başlatıyor

2 min


0
6 paylaşım

Türk Telekom’un müşterileri için yapmış olduğu “Empati Programı” ile müşteri memnuniyeti ve müşterilerini artırmayı planlıyor. Türkiye’nin en değerli markası seçilen Türk Telekom mevcut müşterilini korumak ve uçtan uca tüm operasyonel süreçlerde müşteri memnuniyetini hedefleyen program ile daha da büyüceğe benziyor. 8. Kere üst üste Türkiye’nin en değerli markası unvanına sahip olan şirket müşteri memnuniyetini artırmayı planlıyor.

Türk Telekom CEO’su Paul Doany geçtiğimiz senede Twitter hesabında Müşteri Temsilcisi olarak güncellemişti. Müşteri deneyimini en iyi hale getirmeyi amaçlayan şirket, tüm alanlarındaki personellerinde Empati Programı hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu. Bu program sayesinde içten içe tüm birimler ve sahada olacak olan program şirket içinde açık bir platform şeklinde olacak, çalışanlarda görüş ve önerilerini dile getirebilecek.

Türk Telekom şirketi bünyesinde bulunan tüm departmanlar da bu uygulamayı sokmasıyla birlikte müşterilerin önerilerini, şikâyetlerini inceleyen büyük bir birim olacak. Ayrıca çalışanlarında sorunları ve önerilerine açık olacak bu program sayesinde şirket büyümeye devam edecek.

Müşteri Memnuniyeti İle Gelir Artıyor

Şirketlerin bünyesinde yapılan araştırmaya göre şirketler, müşteri memnuniyeti %20 artırdığında gelirlerde en az %15 artış gösterdiği belirlenmiştir. Türk Telekom CEO’su Paul Doany Twitter üzerinden Customer  Experience Officer (Ceo) olarak durumunu güncelledikten sonra çıkan Empati Programı Türk Telekom şirketini nasıl etkileyecek zamanla göreceğiz.

Müşterilerin Türk Telekom’dan en fazla yaşadığı sorunlardan birisi olan İnternet hizmeti ve Türk Telekom mobil alanında ne gibi değişiklikler yapılacak merak konusu iken müşterilerin birçoğu forum sitelerinden de anlaşıldığı üzer internetin oldukça yavaş olması ve fiber hizmetin her konuma ulaşmaması gibi şikayetlerin artması üzerine müşteri memnuniyetini ön planda tutan Türk Telekom hem internet sektöründe hem de diğer alanlarda müşterilerini artırmayı planlamaktadır.

Müşterileri için yapmış olduğu Empati Programını Türk Telekom CEO’su bu programı şu şekilde anlatıyor; müşteri deneyimi yolculuğu olarak adlandıran CEO Paul Doany müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeyi düşünürken aynı zamanda mevcut müşterilerimizi memnun etmek ve müşteri kitlemizi de sürekli artırmayı hedefliyoruz açıklamasında bulundu.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!