Türkiye’de Kurulan En İlginç 7 Dernek

1 min


9
10 paylaşım, 9 puan

Türkiye’de gerçekten oldukça fazla sayıda dernek kuruluşu var. Hatta neredeyse çeşitli nedenlerden dolayı bir araya gelen 3-5 kişi bile görünüşe bakılacak olursa dernek kurmuş. Bugüne kadar hangi ilginç dernek isimlerini gördünüz?

 1. 1 Angora Tavşan Seven Şoförler Derneği


  Daha önce tavşan seven onlarca insan görmüştüm ama bu işin sivil toplum kuruluşu olarak kullanılabileceği aklımın ucundan dahi geçmemişti. Ama Türkiye'de yaşıyoruz ve ertesi gün neler olabileceği ile ilgili hiçbir bilgimiz yok. İşte tavşanlara ilgi duyan ve bu işi dernekleştirmek isteyen bir grup şoför abimiz, gitmişler kendilerine bu derneği kurmuşlar. İyi mi olmuş bilmem ama böyle bir dernekle ilk defa karşılaştığımı söylemek istiyorum.

 2. 2 Aktif Sünnetçiler Derneği


  Ya arkadaşım tamam ucundan kesmeyi alışkanlık haline getirmiş olabilirsin, mesleğine baştan sona kadar saygı duyuyorum. Ama bunu da dernekleştirmeye hanginiz cesaret etti? Ne yapıyorsunuz içeride? Gerçekten de neden olduğunu bilmediğimiz dernekler listesinin kesinlikle başında olması gereken bir dernek varsa o da bu dernek olabilir.

 3. 3 Taklacı Güvercin Sevenler Derneği


  Oh, şükür! Sonunda diğer derneklere kıyasla çok daha normal bir dernek bulmanın sevincini yaşıyoruz. İnsan, çeşitli hayvan gruplarını hobi olarak besleyebilir ve kendisi gibi düşünen diğer kişilerle tanışmak isteyebilir. Böyle bir dernek  kurmakla iyi etmişsiniz ama derneğiniz için ayıracak iyi bir bütçeniz niye yok? Taklacı güvercin severler derneği üyeleri oldukça mütevazi ve gösterişe önem vermeyen üyelerdir. Bu yüzden görseldeki bina, tüm üyeler için başlarını sokabilecek küçük ama güzel bir yuva.

 4. 4 Gerçeği Arayış Derneği


  Aslında bu dernek, kuruluş fikiri açısından oldukça etkiliyici bir dernek olsa da Türkiye'de ne kadar iş yapacağını merak ettiğim derneklerden birisi. Tamam hadi bir grup filozof kesimimiz var ama yine de bu filozofların bu derneği doldurabileceğinden emin değilim. Yine de insanlar her gün bu dernekte toplanıp birbirleriyle görüş alış-verişlerinde bulunabiliyorlarsa ne mutlu o insanlara. Bu arada sevgili dernek üyeleri, gerçeği bulursanız bize de söylersiniz...

 5. 5 Adana Relilzinedarak Derneği


  Ya bu ne saçma bir isimdir arkadaşım? Bu derneğe kim, neden üye bana açıklayabilir misiniz bana? Ve ayrıca içeride hangi konuların tartışıldığını da oldukça merak ediyorum. Bu arada sevgili okurlar, bu derneğin şakacı yönetim üyeleri, dernek üyelerini eğlendirmek adına dernek ismi olan "Adana Karadenizliler Derneği" ismindeki karadenizliler kelimesini tersten yazarak kendi aralarında çılgın bir eğlence konusu çıkarmışlar. Siz bu isimden ne kadar etkilendiniz bilemem ama Adana'da yaşayan bir karadenizli olsam bu derneğe kesinlikle 1 kere de olsa uğrardım...

 6. 6 Kıtlama Şekerle Çay İçmeyi Sevenler Derneği


  Şu saçma listede kendime idol bir dernek bulacağım aklımın ucundan bile geçmezdi ama hiçbir şeye imkansız dememek lazımmış. Çünkü bu dernek benim gerçekten de hoşuma gitti. Hemen ertesi gün, bulunduğum şehirde bu derneğin yerini öğrenip başvuruya gideceğim. Kıtlama şeker ile çay içmeyi çok seven birisi olarak benimle aynı zevklere sahip olan diğer kişilerle tanışarak karşılıklı olarak kıtlama çay içmeyi merakla bekliyorum. İçerideki ortamı da az çok tahmin edebiliyorsunuzdur herhalde. Semaverler, çay kaşığı sesleri ve daha nicesi...

 7. 7 Karacabey Terziler ve Benzerleri Odası


  Aslında gayet normal bir dernek kurabilirlermiş, ancak tüm işi derneğin isminin sonundaki benzerleri kelimesi yerle bir etmiş. Ya arkadaşım tamam terzilikle ilgilisiniz ve bir araya gelerek bu konu ile ilgili görüşlerinizi paylaşmak istiyorsunuz. Takılın işte kendi kendinize ne gerek var bir de terzi benzerleriyle uğraşmaya? Ayrıca terzi benzerleri nedir, nasıl bir iş grubudur bunu da merak ediyorum. Sanırım Karacabey'e gitmeden hiçbir şekilde bu sorumun cevabını alamayacağım.


Sosyal medyada paylaş!

9
10 paylaşım, 9 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
12
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
14
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
17
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
mehmetoyamak

10 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cidden çok enteresan bir milletiz. allah aşkına bunlar nasıl dernek isimleri. Sanki bazıları sırf böyle ilginç olsun akılda kalsın diye yapılmış gibi.

 2. Gerçeği arayış derneği tuhafmış gerçekten. Ama güvercin ile alakalı daha pek çok dernek var bildiğim kadarı ile.

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!