Türkiye’nin En Güzel Plajları Listesi!

Kargamel ekibi olarak tatil yapmak isteyenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken plajların kapsadığı Türkiye'nin en güzel plajları listesini sizler için oluşturduk.3 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Türkiye üç tarafı denizler ile çevrili sayılı ülkeler arasında yer almaktadır. Havasının güzel olması, denizlerinin çok dalgalı ve derin olmaması, yine denizlerinin berrak olması gibi pek çok sebepten dolayı her sene milyonlarca turist ülkemizi ziyaret etmekte ve plajlarını gezmektedir. Bizde yerli vatandaşlarımız için kesinlikle gezilmesi gereken plajların nereler olduğunu araştırdık. Kargamel ekibi olarak sizlere Türkiye’nin en güzel plajları listesini oluşturduk.

Eğer sizinde tatil yapacak bütçeniz var veya yurt dışında tatil yapma ihtimaliniz varsa Kargamel ekibi tarafından oluşturulmuş olan Türkiye’nin en güzel plajları listesine bakmadan geçmemeniz gerekmektedir. Tüm Türkiye geneli plajları inceledik ve liste olarak en güzel plajları hazırladık.

Ziyaret Edilmesi Gereken Harika Plajlar

Ayvalık – Sarımsaklı Plaj

Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesi genel olarak Ayvalık tostundan dolayı en tanınır ilçeler arasında yer almaktadır. Ayvalık gezilmesi ve görülmesi gereken ilçeler arasında yer almakta olup harika plajlara da ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin Ayvalık Sarımsaklı plajı Avrupa ve Türkiye tarafından pek çok ödüle layık görülmüş ve mavi bayrak almıştır.

Bozcaada – Ayazma Plajı

Türkiye’nin bazı denizleri dalgalı olduğu için pek tercih edilmemektedir. Eğer dalgası çok olmayan ve kocaman plajlara sahip olan bir yerde tatil yapmak istiyorsanız mutlaka Ayazma plajını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ayazma plajı genişliği ile bilinmekte olup sahil boyunca çok sayıda işletmeye ev sahipliği yapmaktadır. Denizinin diğer denizlere göre biraz daha soğuk olduğunu şimdiden belirtmek isteriz. Ona göre suda üşüdüğünüzü belirtmeyin.

Kaş – Kaputaş Plajı

Antalya’nın en sık ziyaret edilen yerleri arasında olan Kaş’ı neredeyse hepimiz biliriz. Kaş’ın tüm plajları ünlüdür ancak turkuaz ile mavi rengin birleşimini görmek ve suyun berraklığında yüzmek isteyenler için kesinlikle Kaputaş plajını tavsiye ederiz. Kalkan ile Kaş arasında bulunan bu plaj için arabanızı yol kenarına koyarak aşağıya inebilri ve denizin eşsiz maviliğine kendinizi bırakabilirsiniz.

Fethiye – Ölüdeniz

Türkiye’nin en güzel plajları listesi yapılır da Muğla, Fethiye Ölüdeniz plajına yer verilmez mi? Tabi ki verilir. Yerli ve yabancı çok sayıda turistin konakladığı Fethiye’nin en ünlü ve popüler plajı kesinlikle Ölüdenizdir. Eğer çok fazla derin olmasın, ada gibi olsun, işletmeleri bol olsun, canlı müzikleri olsun, dalgası olmasın, sıcak olsun, kumsal olsun, suyu berrak olsun istiyorsanız sizlere kesinlikle Fethiye Ölüdeniz’i tavsiye ederiz. Ölüdeniz yeşillikler arasında kurulmuş harika bir plajdır.

Çeşme Plajları

İzmir ili Çeşme ilçesinde yer alan plajlar da diğer plajlara göre harikadır. Plaja girdiğinizde her hangi bir yerinde set olmadığı halde 50 – 60 metre kadar ileriye doğru gidebilir ancak halen boyunuzu aşmayan su ile karşılaşabilirsiniz. Kumsalda yürüyebildiğiniz gibi boyunuza kadar gelen denizde hala dibi görebilirsiniz. Ünlülerin sık sık gittiği Çeşme’nin en ünlü plajları olarak Ilıca plajı gösterilmektedir. Ancak Ilıca plajında dalganın olduğu ve derin olduğu söylenmekte olup buraya genel olarak sörf yapmak isteyenler gelmektedir.

Datça – Ovabükü Plajı

Datça genel olarak sakin tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yerdir. Köylerin arasında kalmış çok fazla kişi tarafından ziyaret edilmeyen, plajı kalabalık olmayan bir yer arıyorsanız mutlaka Ovabükü Plajına gitmelisiniz. Suyunun berrak olduğunu görebileceğiniz gibi aşırı dalgası olmayan bir plajdır. Amatör olarak bazı bölgelerde de hobi olarak balık tutabilirsiniz.

Marmaris – Amos Plajı

Muğla’nın bir diğer tatil cenneti olarak bilinen Marmaris’inde plajları mükemmel ötesi olarak bilinmektedir. Çakıl taşları arasında suyu pis olmayan bir yerde yüzmek isterseniz Amos plajı tam size göredir. İki tatil köyü arasına kurulmuş cennet gibi güzelliği, yeşilliği, tarihi mirasların içerisinde yüzmek isteyenler için bire birdir.

Didim – Altunkum Plajı

Didim’in plajlarından bahsetmezsek olmaz. Didim’e oldukça uzakta olan Altunkum plajına gidenler bir kez daha gitmektedir. Kendisini toprağa gömenler, 80 – 90 metre gittiği halde halen suyun boyunu aşmadığı için şikayet edenlerin yerini soruyorsanız mutlaka Altunkum plajına gidebilirsiniz. Ancak şunun unutulmamasından fayda var Didim plajlarında genel olarak ufak balıklar bulunmakta ve bu balıklar yaralarınızı koparmaktadır. Her hangi bir zararı yoktur ancak huylanabilirsiniz.

Tatil Cenneti Türkiye

Eğer sizlerde tatil yapmak istiyorsanız yurt dışına çıkmak gibi düşüncelere kapılmadan mutlaka Türkiye’nin en güzel plajlarını gezmelisiniz. Yukarıda sizler için Kargamel ekibi olarak oluşturduğumuz tüm plajlar Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer almaktadır. Bu plajlara gözünüz kapalı gidebilirsiniz.

 

 

 


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!