Türkiye’nin İdam İsteğine AB’den Tehdit Gibi Cevap Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idam çağrılarına olumlu yanıt vermesi üzerine Avrupa Birliği cephesinden küstah gibi tehdit geldi.2 dk okuma süresi


0
8 paylaşım

Geçtiğimiz sene FETÖ’cü hainler tarafından kalkışılan darbe girişimi halkın meydanlara inmesi, demokrasi nöbeti tutması, tankların önüne geçmesi, darbeciler ile konuşmaya çalışması sayesinde önlendi. Darbenin önlenmesi ile milyonlarca kişi meydanlarda idam sloganları atmıştı. Aradan bir sene geçti ve halen meydanlarda milyonlarca kişi idamın gelmesi için isteklerde bulunmaya devam ediyor.

İdam çağrılarına bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olumlu şekilde düşündüğünü belirtmekte ve meclisten idam kararının çıkması ile kendisinin de onay vereceğini belirtmektedir. Şu anda Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde ki çoğu ülkede idam kararı uygulanmamaktadır. Türkiye’nin idam kararı almayı düşünmesi ve halkın meydanlarda idam isteğini yenilemesi ile Avrupa Birliğinden Türkiye’ye küstah gibi tehdit geldi. Peki Avrupa Birliği, Türkiye’nin idam kararına ne gibi tehditte bulundu.

AB Kapısı Kapanır Denildi!

Dün 15 Temmuz’un birinci yıl dönümü olması ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı. Yaptığı konuşmasında idam çağrılarına cevap vererek yine idam kararının parlamentodan geçmesi ile kendisinin onay vereceğini duyurdu. Cumhurbaşkanının böyle bir açıklama yapması üzerine Avrupa Birliği yeniden harekete geçti.

Avrupa Birliği cephesinden yapılan açıklama ile Türkiye’nin idam kararı alması ve idam kararını uygulamaya başlaması ile Avrupa Birliği kapısının Türkiye’ye kesinlikle kapanacağı ve hiçbir şekilde Türkiye’nin bir daha Avrupa Birliğine alınmayacağını belirtti. Avrupa Birliğinden Türkiye’nin idam çağrılarına küstah gibi tehdit geldi.

İdam Gelmezse AB’ye Alacak Mısınız?

Türkiye’de yıllardır idam uygulanmıyor ve meydanlarda kimse idam çağrılarında bulunmuyor. Peki ne değişti? İdam çağrıları yokken Türkiye Avrupa Birliğine mi alındı? Alınmadı, tam Avrupa Birliğine çok az kaldı girdik gireceğiz açıklamaları gelirken Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletlerinin Suriye’de uyguladığı politikalara Türkiye tarafından karşı çıkılması ve PYD’ye silah verilmesine Türkiye tarafından izin verilmek istenmemesi üzerine AB ile ilişkiler zaten gerilemişti. Şu an için Türkiye Avrupa Birliği ile temas halinde olmadığı görülmektedir. Kısaca AB’nin zaten Türkiye için kapıları kapattığı düşünceleri öne sürülürken birde idam çağrıları için halen küstah tehditlerin geldiği görülüyor.

İdam Gelecek Mi?

Milyonlarca kişi Türkiye’de teröristlere yönelik idam çağrılarında bulunmaya devam ediyor. Buna göre halk teröristlere ve FETÖ’cülere idam gelmesini istiyor. Peki Türkiye’ye idam gelecek mi? Buna göre Türkiye Büyük Millet Meclisinde idamın gelip gelmemesine yönelik henüz görüşmeler yapılmıyor ancak Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisinin idam çağrılarına sıcak baktığı düşünülüyor. Parlamentodan idam kararı geçerse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da onayı verecek.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!