Twitter’dan Büyük Yenilik! Artık 280 Karakter

Twitter tarihinde büyük bir adıma imza atarak 140 karakter izin verdiği metni, kullanıcılarına artık 280 karakter olarak sunacak.1 min


0
6 paylaşım

Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter bugün tarihi bir değişikliğe imzasını atarak 140 karakter kullanma sınırını 280 karaktere kadar çıkarttığını duyurdu. Ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünya genelinde yayınlanan bu özelliğe sosyal medya kullanıcılarından bir çok yorumlar geldi.

Dünya devi platform hem internet sitesinde hem de mobil uygulamasında getirdiği 280 karakterlik yazı ile gündeme bomba gibi düştü. Geçtiğimiz aydan bu yana yeni özelliği bir çok teste tabi tutan Twitter, kendisi ile özdeşleşmiş olan 140 karakter limitini iki kat arttırarak 280’e çıkardığını duyurdu. Haberin yayılmasının ardından insanların tepkilerini inceleyen firma, kararından dönmeyerek yeni güncellemeyi resmen yayınladı.

Test Aşamaları Başarılı

Konu hakkında yaptığı test aşamaları ile ilgili verileri ortaya çıkartan sosyal medya devi, 140 karakterli tweetler atmayı bırakan kişilerin, artık eski sınıra göre tweet atmadıklarını belirterek bu yayınladığı uzunluk artışı ile test bölgelerinde yaşayan insanların daha fazla tweet attığını duyurdu.

Sosyal medya platformunda bulunan ve şimdiye kadar olan tweetlerin sadece yüzde 5’lik bir diliminin 140 karakterden uzun ve sadece yüzde 2’lik diliminin 190 karakterden fazla olduğu istatistiklerini yayınlayan firma, zaman akışı içerisinde ki tweet sayılarının ise aynı kalacağını belirtti. Kullanıcıların Twitter deneyiminin kesinlikle değişmeyeceğini, yeni güncelleme ile sadece tweetlerin uzunluklarının artırıldığı bildirildi.

Web Siteler ve Uygulama Mağazası Güncellenmeli

Twitter’ın bu yeni özelliğini henüz kullanamayan kişilere ise web sitelerini yenilemeleri ve uygulama mağazasında bulunan güncellemeyi yapmaları konusunda bilgi verildi. Eskiden 160 olan karakter ile twitter içerik göndermemize olanak tanırken, 140 karakteri kullanıcıya, geri kalan 20 karakteri ise mesajlar üzerinde ki kullanıcı adına ayırırdı. Şimdi ise yeni gelen güncelleme ile Twitter tarihinde köklü bir değişikliğe adıma atılmış oldu.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!