Ülkelere Göre Görgü Kuralları

Gelenek ve görenekler şüphesiz ki toplumların en önemli olgularından biri. Her toplumun kendine özgü gelenek ve görenekleri vardır. Bu listede sizlere ülkelerin ilginç görgü kurallarından bahsedeceğiz. 1 min


0
7 paylaşım
 1. 1 Rusya


  Rusya'da uğurlu ve mutluluk verici rakamlar tek sayıdan oluşmaktadır. Eğer Rus birisine çiçek verecekseniz çift sayılardan oluşan demetler almamaya çalışın.
 2. 2 Çin


  Çin üzerine ticari amaçlı bir seyahat gerçekleştirecekseniz bu kuralı kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Kendinizi ifade etmek üzere bir kartvizit verecekseniz bunu 2 eliniz ile sunmanız gerekiyor. Masaya atayım, gideyim demeyin! Aksi halde bıçaklar havada uçabilir.
 3. 3 Japonya


  Rakamlar üzerine takıntılı olan bir değer ülke ise Japonyadır. Bir Japon düğününde takı olarak çift sayılardan oluşan para takılmaz. Bu durum uğursuzluk anlamına gelir. Çift boşanır ise sebebi olarak gösterilir.
 4. 4 Hindistan


  Bir anlık gaflete gelip Hindistan sınırları içerisindeki restoranlardan inek eti siparişi verdiniz. Bildiğiniz tüm duaları okumaya başlayabilirsiniz.
 5. 5 İngiltere


  İngilizler pek turist canlısı değildir. Eğer gerçekleştireceğiniz bir seyahat sırasında kaybolur "Kardeş bu adrese nasıl gideriz?" diye bir soru yöneltmeyin. Aksi halde arıza çıkabilir, kaza yumruğuna maruz kalabilirsiniz.
 6. 6 Kuzey Avrupa


  Kuzey Avrupa sınırları içerisinde iken ne konuştuğunuza dikkat etmeniz gerekiyor. gereksiz sohbet ve muhabbet bu ülkeler içerisinde büyük kabalık sayılıyor.
 7. 7 Fransa


  Fransa, insan haklarına saygı konusunda kendini oldukça aşmış bir ülkedir. Toplu bir ortamda yüksek sesle dahi konuşmak büyük ayıp olarak görülmekte. Bir kafe içerisinde kimse birbirini duyamayacak şekilde sohbet etmektedir.
 8. 8 Avustralya


  Avustralya, her zaman sıra dışı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkmakta.Bir erkek tek başına taksiye binecek ise tercihi daima ön koltuk olmalıdır. Arka koltuğa oturan erkekler ülke içerisinde hoş görülmemektedir.
 9. 9 Brezilya


  Brezilya'nın görgü kuralları biraz daha sert gibi görünüyor. Ülke içerisinde hangi restorana giderseniz gidin el ile yemek yiyemezsiniz. Çatal ve kaşık bu ülkenin temel prensipleri arasında yer almakta.
 10. 10 Almanya


  Almanya, iş konusunda katı ülkeleri bulunan nadir ülkeler arasında yer almakta. Disiplin konularında taviz vermeyen ülke, mizahı bu alan içerisinden tamamen çıkarmış durumda.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!