Ünlü Seri Katil Charles Manson Öldü!

1 min


3
5 paylaşım, 3 puan

seri-katil-charles-manson

Dünya’nın en ünlü seri katillerinden biri olan Charles Manson 82 yaşında kaldırıldığı hastahanede öldü. 1969 yılından beri hapishanede tutulan Manson, Kasım ayında rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Aptalların peygamberi olarak bilinen Manson, kurduğu tarikat ile müritlerine vahşi cinayetler işletebiliyordu. Manson, “Bana tepeden bak, bir ahmak göreceksin. Aşağıdan bak, efendini göreceksin. Bana direkt bak, kendini göreceksin” gibi felsefi içerikli sözler ile mürit topluyordu. Adının tüm Dünya’da duyulmasını sağlayan ilk kurbanları ise ünlü yönetmen Roman Polanski’nin o sıralarda hamile olan eşi Sharon Tate ve yanındaki arkadaşlarıydı. Öyle ki bu vahşi cinayette Sustan Tate tam 16 yerinden bıçaklanmış ve karnı kesilerek bebeği çıkartılmıştı.

ABD polisi olayla ilgili araştırmalarını sürdürürken o sırada hapishanede yatmakta olan ve Sharon Tate’i öldürdüğünü itiraf eden Susan Atkins isimli kadının anlattıkları korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Bu itirafın ardından örgütün işlediği tüm suçlar açığa çıktı ve Charles Manson’da suçlarını itiraf etti.

1971 yılında 7 cinayetten idama mahkum olan Manson, California eyaletinde değişen yasalar sebebiyle cezası idamdan müebbet hapse çevrilmişti. Şartlı tahliye talepleri sürekli olarak reddedilen Manson’un şartlı tahliye talebinde bulunması 2027 yılına kadar yasaklanmıştı.


Sosyal medyada paylaş!

3
5 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
10
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Görkem

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!