Veysi Kurt’tan Öğretmenlere Yüzde 50 İndirimli Bilet Açıklaması

TCDD Genel Başkanı Veysi Kurt, Öğretmenler Günü'nü içine alan hafta boyunca yüksek hızlı tren ve anahat trenleri için yaptıkları kampanyayı açıkladı.1 min


2
8 paylaşım, 2 puan

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Veysi Kurt yaptığı açıklamada 24 kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yüksek hızlı anahat trenlerine bilet alan öğretmenlerin, istedikleri tarihte yüzde 50 indirimli seyahat edebileceklerini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Veysi Kurt yazılı olarak yaptığı açıklamalada gelecek nesillere ışık tutan öğretmenlere saygılarının sonsuz olduğunu dile getirdi.

ÖĞRETMENLERE YÜZDE 50’LİK İNDİRİM

Öğretmenler Günü’nü kapsayan 24 Kasım 30 Kasım tarihleri arasında yüksek hızlı trenler de ve anahat trenlerinde yolculuk için bilet alacak öğretmenlerin, seyahat tarihlerine bakılmaksızın yüzde 50’lik bir indirim ile yolculuk yapabileceklerini açıklayan Genel Müdür Veysi Kurt, öğretmenlerin bu ülkenin gelecek nesilleri için büyük önem arz ettiğini vurguladı.

KAMPANYADAN YARARLANABİLECEK ÖĞRETMENLER

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve bakanlık tarafından onaylanmış olan her derece ve türdeki özel okullarda ve resmi kurumlarda çalışan öğretmenlerin, Türk uyruklu olarak yabancı ülkede çalışan öğretmenlerin ve yükseköğretim kuruluşlarına bağlı öğretim elemanlarının bu kampanyadan yüzde 50’lik indirimle faydalanabilecekleri belirtildi.

YAPILAN KAMPANYALARDAN 17 BİN ÖĞRETMEN YARARLANDI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Başkanı Veysi Kurt 2013 tarihinden itibaren uyguladıkları kampanyalar neticesinde toplamda 17 bin öğretmenin yaptıkları uygulamalardan yararlandığını belirterek, Öğretmenler Günü haftasının yanı sıra diğer tarihlerde de öğretmenler için yüzde 20’lik bir indirim uygulandığını belirtti.

Öte yandan konuşma sırasında öğretmenliğin önemine vurgu yapan Genel Müdür Veysi Kurt, öğretmenlerin hayatımızda yer alan en büyük etkenler olduğunu ve gelecek nesillerimiz için en büyük kaynak olduğuna vurgu yaparak bütün öğretmenlere teşekkürlerini iletti.


Sosyal medyada paylaş!

2
8 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
2
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!