Volkswagen Polo Sedan Modeliyle Geliyor!

2 min


3
5 paylaşım, 3 puan
volkswagen polo sedan

Volkswagen firması yeni modelleriyle adından sıkça söz ettirirken Polo modelinin sedan versiyonu olan Virtus adlı yeni modelin görüntüleri ortaya çıktı. Volkswagen Polo modelinin hatchback modeli ile alıştığımızın dışında bir modelle herkesi şaşırttı.

volkswagen polo sedan
Volkswagen virtus

Volkswagen firması Polo marka araçlarda Sedan tipi Virtus modelini çıkartacak. Hedef ilk önce Brezilya ve Güney Amerika pazarını hedefliyor. Ülkemize ne zaman geleceği tam olarak bilinmezken Volkswagen firmasından resmi bir açıklama gelmedi. Volkswagen Polo MQB A0 platformunda bulunacak olan Polo Virtüs modeli oldukça merak ediliyor. Global olarka hangi ülkelerde ki galerilerde satışa çıkacağı tam olarak bilinmese de tahminler Brezilya ve Güney Amerika pazarı olacak. Otomobil piyasasında birçok dedikodusu yayılan Sedan tipi Polo otomobili fiyat yönünden uygun olacağı tahmin ediliyor. Genel tahmin olarak Virtüs modeli Volkswagen Polo’nun büyük ihtimalle gelişmekte olan ülkelere satışa çıkacağı söz konusu. Hatchbacks Polo modeline göre 13 cm daha uzun olacak olan Virtüs modelinin bagaj ve araç hacmiyle de oldukça geniş bir araç olacağa benziyor. Yeni Volkswagen Polo aracının motor seçenekleri ise büyük ihtimalle iki motor seçeneği ile geleceğini düşünüyoruz. 1,6 Litrelik dört silindirli benzinli versiyon 117 beygir olarak bilinirken, 1,0 Litrelik üç silindirli motor 128 Beygir olacağı bilinen özellikleri arasında yer alıyor.

DSG Şanzıman Seçenekler Arasında

DSG (Direct Shıft Gearbox) araçlarda vites atma işlemini diğer dişli şanzımanalara göre daha hızlı atmasını sağlayan bir özellik olarak biliniyor. Düz vitesli araçlara göre daha hızlı vites, güç ve performans sağlıyor. Kontrollü vites atmak için yeni otomobillerde aranan bir özellik olarak karşımıza çıkan DGS (Direct Shıft Gearbox) özelliği yeni çıkacak olan Volkswagen Polo Virtüs modelinde olacak mı? Sorusuna yanıt olarak sadece turbo özellikte olan araçlarda olduğu biliniyor. Şuan için kesin bir şey söyleyemesek de yeni modelde büyük ihtimalle olacak gibi görünüyor. Yeni model olan Volkswagen Polo Virtüs modeli resimlerde de görüldüğü gibi Passat modeline yakından benzediğini görüyoruz. Ülkemizde satışa ne zaman çıkacak bilinmez ama bir hayli ilgi göreceğe benziyor.

vw virtus kokpit
Volkswagen virtus kokpit

Sosyal medyada paylaş!

3
5 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!