Windows 10’un Yeni Tasarımı Sonbaharda Geliyor!

2 dk okuma süresi


4
7 paylaşım, 4 puan

Windows 10 Fall Creators Udate güncellemesiyle yeni bir tasarıma geçmek isteyen Windows bu yılın başlarında tanıtmış olduğu akıcı tasarımla ilgili tanıtıcı bir video yayınladı. Fluent Design olarak bilinen Türkçe de ise akıcı tasarım olarak geçen tasarım yayınlanmadan herkesi heyecanlandırdı. Neon kod yazılımı ile bilinen bu tasarım Windows 10 da büyük bir değişime yol açacak gibi görünüyor. Tasarımın tanıtımı için yayınlanan video da birçok kullanıcı olumsuz yorum yapsa da Windows’un güncellemeleri genellikle beğeniyi hak ediyor diyebiliriz. Tanıtıcı video Windows’un Windows Developer kanalında yayınlandı. Kullanıcılar tarafından en fazla dikkat çekilen eleştiri konusu ise macOS’un Çinli klonu yorumuları herkesi güldürdü.

Yeni Windows tasarımının Sonbaharda bir kısmı geleceği bilinirken, kullanıcılar yorumlarda yeni tasarımın sadece şeffaflık konusunda değişime gidildiği ve akıcı tasarımın bu olmaması gerektiğini belirtti. Yeni tasarım için tam güncelleme 2018 ayının ilk çeyreğinde gelmesi beklenirken tanıtıcı video tam anlamıyla beğenilmediğini söyleyebiliriz. Windows 10 Fall Creators Update güncellemesiyle birçok yeniliğin geleceği bilinirken şuan için tanıtıcı video yetersiz olduğunu söyleyebiliriz. Yeni güncelleme ile en büyük değişiklik evrensel uygulamalar arasında olacak. Bu uygulamalar; Groove Müzik, Posta, Filmler, TV ve Haberler gibi kategorilerde değişikliğe gidileceği biliniyor.

Windows Sistemine Gelen Makyaj Ağır Eleştiriler Aldı!

Windows 10 Fall Creators Update güncellemesinin tanıtım videosundan sonra kullanıcılar tanıtım videosunu adeta yerden yere vurdu. Özellikle macOS’un Çin versiyonu diyerek tepkilerini dile getirdiler. Windows’un akıcı tasarımına kullanıcılar sadece şeffaf makyaj gözüyle baksa da tam güncelleme geldikten sonra neler olacak hep birlikte göreceğiz. Microsoft’un “Neon” kod olarak tanıttığı bu akıcı tasarım 2017 yılının başlarında tanıtmıştı. Yeni tasarımda tüm değişiklikler genellikle dış tasarıma yönelik olduğunu görüyoruz. Windows’un yeni tasarımının tam sürümü kullanıcıya 2018 yıllının başlarında verileceği bilinirken, 2017 yılının Sonbahar aylarında ise tanıtıcı olarak bir güncelleme verecek. Microsoft’un “Neon” kod ile yaptığı bu tasarım tam sürüm geldikten sonra beğenilecek mi? Şimdiden merak konusu oldu. Şimdi sizleri Windows’un yayınladığı tanıtıcı video ile baş başa bırakıyoruz. Sizlerde yeni tasarım ile ilgili görüş ve düşüncülerini yorum bölümüne yazabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

4
7 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!