Yanardağ Lavlarının Arasında Çıkan GoPro!

Yanardağ'dan süzülen lavları çekebilmek için yarığa yerleştirilen GoPro, hasar almış olsa bile çekim yapmaya devam etti.1 min


4
6 paylaşım, 4 puan

Lavların içerisine elimizde ki nesneleri atma alışkanlığı bir türlü son bulmayacak gibi görünüyor. Oldukça eski bir alışkanlık haline gelmiş bu durum en son olarak GoPro ile denendi. Hawai’de akış gösteren lavların içerisine atılan GoPro’yu izleyenler ise oldukça şaşırmış bir halde.

Yapımcısının yok edilemediğini kanıtlamak için yaptığı bu olay aslında bir GoPro kamera reklamıydı. PetaPixel’in duyurduğu bu kameralar 1.000 santigrat derecede bulunan lavlara adeta karşı koydu. Gündelik hayatın içerisinde de bir çok kullanıma sahip olan GoPro’yu araştırmacılar lavların arasına koyarak bir deneme gerçekleştirdi. Denemede bir anda üzerine gelen lavların arasında kalan GoPro’nun ise lavlara resmen meydan okuduğu ve çekime devam ettiği gözlemlendi.

Kilauea EcoGuides’in organizasyon yönetici rehbeti olarak görev yapan Erik Storm, sahip olduğu GoPro kamerasını lav püskürten bir yanardağ yarığının içine yerleştirdi. Gelen lavların görüntülerini kaydetmek isteyen rehberin GoPro’su ise yarıktan püsküren lavların arasında kaldı.

Lavların Arasından Çıkan GoPro

Erik Storm bu olaydan sonra GoPro’nun lavların arasında kaybolarak gittiğini düşünse bile, olayın tamamen farklı gerçekleştiğini görmüş. Kamerayı bütün olarak yok edemeyen lavlardan bir kaç bölümü eksik şekilde olsa bile GoPro rahatlıkla yüzeye çıkabilmiş.

GoPro’nun üzerinde lav parçaları sebebiyle kalan taşları temizleyen Erik Storm, kamera içerisinde ki SD kartın halen çalışır durumda olduğunu ve biraz puslu da olsa kayıt yaptığını görünce, kayıtları sosyal medyaya yükleyerek kullanıcıların beğenisine sunmuş.

GoPro her ne kadar tam olarak sağlam bir şekilde lavların arasından çıkamasa bile, kameranın o kadar yüksek ısıya rağmen çekim yapabilmesi ise sosyal medyada oldukça büyük ilgi gördü. İşte o video;


Sosyal medyada paylaş!

4
6 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
2
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!