Yapımcısına 5 Ayda 400 Milyon Dolar Kazandıran Oyun: PUBG

2017 yılında en çok sevilen ve en çok oynanan hayatta kalma oyunu PlayerUnknown's Battlegrounds, yapımcısına 5 ayda tam 400 milyon dolar para kazandırdı.2 min


1
8 paylaşım, 1 puan

2017 yılının en çok sevilen ve en çok oynanan oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, yapımcısının yüzünü güldürdü. Henüz daha beta sürümünde olan yani yapımı tamamlanmamış olan hayatta kalma oyunu biraz pahalı da olsa hem çok tercih ediliyor, hem de sürekli oynanıyor.

30 dolarlık fiyatıyla dijital oyun platformu olan Steam üzerinden satılan PUBG, 13 milyon kişi tarafından satın alındı ve daha yapımı tamamlanmamış oyun yapımcısına 400 milyon dolar gibi büyük bir miktarda para kazanırdı.

Nedir bu PUBG?

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG, çok oyunculu olarak oynanabilen bir hayatta kalma oyunudur. Oyun şu şekilde: 100 oyuncu bir uçaktan atlıyor ve indiği ıssız bir adada bulunan belli bölgelerden silah, zırh, yiyecek gibi mühimmatlar bularak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Neden PUBG bu kadar çok oynanıyor?

Arma 3, H1Z1 gibi PUBG’ye benzeyen oyunlar var. “Neden bu PUBG bu kadar çok oynanıyor?” diye soracaksanız onunda cevabı var. Oyunculara göre PUBG diğer hayatta kalma oyunlarına göre daha akıcı ve daha gerçekçi. Eğer oyunda hızlı bir şekilde yağmalama yapamıyorsanız hemen cezasını çekiyorsunuz.

Bir başka hususa değinecek olursak, LoL ve CS:GO’yu hepiniz bilirsiniz. Bu oyunlardı iyi oynayabilmeniz için yetenekli olmanız ve çok çalışmanız gerekmektedir. Küme yükseldiğinizde bir sonraki kümeye yükselmek gerçekten çok zorlayıcı ve zaman alıcı olabiliyor. Ancak PUBG’de çok kötü de oynasanız ilk 10’a rahatlıkla girebiliyor ve ödül kazanabiliyorsunuz. Bu da oyunun daha çok oynanmasını sağlıyor.

[affiliate_news2 id=”7112″]

Aşağıdaki resimde Steam’de en çok oynanan oyunların listesi var. PUBG’nin en yakın rakibine fark attığını görebiliyoruz.

1507565793331.png

PUBG’yi nereden satın alabilirim?

PUBG oyununu satın almak isteyenler dijital oyun platformu Steam üzerinden oyunu temin edebilirler. Oyun diğer ülkelerde 30 dolara satılmakta. Ülkemizde ise oyun, 69 TL’ye satılıyor.

Yalnız oyunu satın almadan önce size ufak bir uyarım var. PUBG mükemmel olduğu kadar sisteminizi de zorlayabilecek bir oyun. Eğer bilgisayar donanımlarınıza pek güvenmiyorsanız oyunu almanızı pek tavsiye etmem. Çünkü akıcı bir oyun oynayamayacağınız içi zevk de alamayacaksınız.

 


Sosyal medyada paylaş!

1
8 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Furkan Topaloğlu

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!