Yeni Müfredatta İmam Hatiplere Sosyal Medya Uyarısı Yapıldı

MEB'in yeni müfredatında İmam Hatip öğrencilerine sosyal medya uyarısında bulunduğu, internette kul hakkı işlenebileceği ve yapılacakların Allah katında silinmediği iddia edildi.2 min


7
9 paylaşım, 7 puan

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere her sene müfredata göre ders kitaplarında güncellemeler yapabilmektedir. İmam Hatip okullarının yurt genelinde yaygınlaşmaya başlaması ile bu okullarda okutulan ders kitaplarında önemli güncellemeler yapılmaya başlandı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı yeni müfredatta imam hatiplere sosyal medya uyarısı yapıldı.

MEB 2017 – 2018 yılı müfredatına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre imam hatiplere sosyal medya uyarısı yapıldı. Peki sosyal medya uyarısında ne gibi detaylar ön plana çıktı, imam hatiplere sosyal medyayı kullanmayın çağrısı mı yapıldı? Detaylar nedir.

Allah Katında Silinmiyor!

Milli Eğitim Bakanlığının Anadolu İmam Hatipler için çıkartmış olduğu yeni müfredat kitabında öğrencilere internet kullanımında dikkatli olmaları ve yaptıkları hataların Allah katında silinmediği söylendi. Bilindiği üzere çok sayıda kişi sosyal medya aracılığı ile alaylar edebilmekte, yalan bilgiler paylaşabilmekte, kötü içerikli resim veya videoları başka arkadaşlarına gönderebilmek ve tüm bunları istediği zaman daha sonrasında silebilmektedir. İşte Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredatında bu konuya değindiği söylendi.

Anadolu İmam Hatiplere paylaşımlarınızı internet ortamından ya da sanal ortamdan silebilirsiniz ancak bu paylaşımlarınız Allah katında silinmiyor dikkatli olun çağrısında bulunulmuş oldu.

Sanal Dünyada Haram Suçlar İşleyebilirsiniz!

Yine iddia edilen bir detaya göre Milli Eğitim Bakanlığının sanal dünyaya el atarak burada da haram suçların işlenebileceği söylendi. Nasıl gerçek hayatta haram suçlar işlenebiliyor sanal dünya da yaptıklarımızın da haram olabileceği açıklandı. Örneğin sosyal medya, internet yorumları ya da bir oyun aracılığı ile arkadaşlarınızı kandırdığınız da onlara yalan bilgiler verdiğinizde haram suç işleyebileceğiniz açıklanmış oldu.

İnternette Fazla Vakit Geçirmeyin!

Milli Eğitim Bakanlığının yeni müfredatta İmam Hatiplere sosyal medya uyarısı yapıldığını öğrendik. Buna göre öğrencilere internette fazla vakit geçirmemeleri konusunda uyarı yapıldığı da öğrenildi. İddiaya göre MEB’in yeni kitabında internette fazla vakit geçirmenin sakıncalı olduğu, insanın ailesine, kendisine ve en önemlisi Allah’a karşı sorumluluklarının olduğu belirtildi. Kısaca bu söz ile öğrencilerin internette fazla vakit geçirip boş zaman harcamaları yerine onları aileleri ile sohbet etmeye, kendisi ile ilgilenmeye ve en önemlisi Allah’a karşı olan sorumluluklarını yerine getirmesi tavsiyesinde bulunuldu.

İnternette Kul Hakkı İşleyebilirsiniz!

Yeni müfredata göre internet üzerinde de kul hakkı işlenebileceği söylendi. Peki iddia edilen yeni müfredata göre internette kul hakkı nasıl işlenir. Buna göre bir başkası hakkında iftiralar atmak, başka kişilerin hesaplarını çalmak, başka insanların özelliklerini başkaları ile paylaşmak internet üzerinde kul hakkıdır denildi.  Kısaca tüm yapılacakların sosyal medya üzerinden tek bir dokunuş ile silineceği ancak bunların hiçbirisinin Allah katıldığında silinmediği açıklanmış oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu İmam Hatipler için çıkartılmış olan yeni müfredata uygun kitabın detayları incelendikçe ortaya çıkacaktır.


Sosyal medyada paylaş!

7
9 paylaşım, 7 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
7
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
6
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!