Yeşilçam Filmlerinde Kahkahaya Boğan Hatalar

Yıllar önce yapılmış Türk yeşilçam filmlerinde öyle hatalar var ki insan adeta kahkaya boğuluyor. Sizler için eski Türk filmlerinde yapılan çekim hatalarını derledik ve görseller ile sunduk.3 min


8
8 paylaşım, 8 puan

Eski Türk filmlerinin pek çoğunu hepimiz izlemişizdir. Bu filmler her ne kadar kamera konusunda kalitesiz olsa da gerek senaryosu gerek oyuncuların saflığından dolayı hepimizin büyük beğenisini kazanmıştır. Öyle ki şu anda milyonluk filmler çıkıyor fakat aklımız halen yeşilçam filmlerinde denilebilir. Bu makalemizde yeşilçam filmlerinde kahkaya boğan hatalar konusunu sizlere belirteceğiz.

Yeşilçam filmlerinde bütçenin yetersiz olması ve imkansızlıklardan dolayı pek çok hata mecbur kalındığı için yapılmıştır. Ancak bu hataları defalarca izlememize rağmen görememişizdir. Peki yeşilçam filmlerinde kahkahaya boğan hatalar nelerdir. Hangi filmlerde ne gibi hatalar oldu. Tüm detayları bu makalemiz üzerinden sizler ile paylaşıyoruz.

Yeşilçam Çekim Hataları

1-) Sakar Şakir

Sakar Şakir filmini bu haberi okuyan pek çok kişi okumuştur. Ünlü komedyenimiz Kemal Sunal otobüs yolculuğunda meşhur ayı lakaplı Ünal Gürel ile karşılaşıyor. Komedili otobüs macerasında Kemal Sunal Ünal Gürel’i adeta çıldırtıyor ve Ünal Gürel dayanamayarak Kemal Sunal’ın elinde bulunan mavi renk kovaya yumruk atarak bu kovayı deliyor. Ancak çekimde kovanın altının delik olduğu gözlerden kaçmıyor. Sizlerde kovanın altında bulunan deliği ve çekim hatasını hemen yukarıda bulunan resim aracılığı ile görebilirsiniz.

2-) Neşeli Günler

Türk sinemasının efsane isimleri Münir Özkul ve Adile Naşit’in beraber oynadığı karı kocayken yaşanan geçimsizlikten sonra boşandığı ancak çocukları tarafından barıştırılmak istenen bu filmde de önemli bir hata bulunuyor. Tabi pek çoğumuzun gözüne bu hata ilişmemiştir bile buna göre filmde bir sahnede Münir Özkul ile Hababam Sınıfının meşhur domdom’u konuşuyor. Ancak kadrajın sol altına dikkatli bir şekilde bakıldığında çekim ekibinden olduğu tahmin edilen bir kişinin eli kadraj da gözüküyor. Tabi orada ne yapıyor, mikrofon mu tutuyor yoksa yanlışlıkla mı orada bilinmiyor.

3-) Uyanık Kardeşler

Şimdi sizleri çok eski bir filme daha götürüyoruz. Kadir İnanır, Müjdat Gezen, Hulusi Kentmen, Leman Akçatepe, Arzu Okay ve Selen Büke gibi efsane oyuncuların oynamış olduğu filmde iki kardeş babalarının zoru ile okutulmak ister ancak onlar daha çok müzik yapmak veya futbol oynamak ister. İki uyanık kardeş başarılı bir futbol kariyerinde kupa ile tribünlerin önünden koşarken kadrajımıza Kadir İnanır yakalanıyor. Kadir İnanır’ın elinde kupa var ve eşofman giydiği görülüyor. Anca bu sahnenin hemen biraz sonrasında Kadir İnanır’ın altında bulunan eşofmanın çıkartılmış olduğu ve şort ile seyircilerin önün de kupayla koştuğu görülmektedir.

4-) Gerzek Şaban

Kemal Sunal’ın oynamış olduğu Gerzek Şaban isimli filmi belki sizlerde onlarca kez izlemişsinizdir. Kemal Sunal, Reha Yurdakul, Yadigar Ejder, Muharrem Gürses ve Rıza Pekkutsal gibi Türk filmlerinin efsane oyuncularının yer aldığı bu filmde inanılmaz bir hata bulunuyor. Kemal Sunal’ın bu filmde bilindiği gibi bir ikiz kardeşi var ve bu ikiz kardeş Kemal Sunal’ın tek yumurta ikizi yani birebir aynısı. Tabi ikiz kardeşi de burada Kemal Sunal oynuyor fakat öyle bir kadraj var ki bu kadrajda Kemal Sunal ile ikizi yüz yüze geliyor. Ancak o da ne? Kemal Sunal’ın ikizinde olmaması gerekirken bıyık olduğu görülüyor. 

5-) Hababam Sınıfı

Türk sinemasının yüzlerce yıl geçse de unutulmayacak tek filmi bizce Hababam Sınıfıdır. Hababam Sınıfı’nın çok sayıda serisi çıkmıştır hatta yeni sezonda Mehmet Ali Erbil’in oynadığı bir film daha çıkrılmıştır fakat pek rağbet görmemiştir. Kemal Sunal, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi ünlü kişilerin oynadığı bu filmde öyle bir kadrja var ki Adile Naşit ile Selma Hoca’nın bir araya geldiği görülüyor. Ancak kadrajın hemen sağ üzerinde set çalışanının ışık tuttuğu eli gözüküyor.


Sosyal medyada paylaş!

8
8 paylaşım, 8 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
11
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
7
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
10
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
5
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!