Yeşilçam’da Türk Bildiğimiz 6 Yabancı Oyuncu

1 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Yeşilçam filmlerinde her ne kadar yabancı karakterleri canlandırsalar da oyuncuların hepsinin Türk olduğunu düşündüğünüz oldu mu hiç? Eğer cevabınız evet ise büyük bir yanılgı içindesiniz. :)

Yaşlarımız gereği unutulmaz Yeşilçam filmlerinin çekildiği zamanlara olan bilgimiz bir hayli kısıtlı. Bu filmlerde rol alan Türk jön ve aktrislerin dışında pek bir bilgi sahibi değiliz. Gördüğünüz zaman sima olarak tanıdık gelecek oyuncuların bazıları ise yabancı aktrislerden oluşuyor. Gelin hep beraber bakalım, Yeşilçam filmlerinde oynayan yabancı oyuncular kimmiş?

 1. 1 Eva Bender


  İsveçli olan ve spor eğitmenliği yapan Eva Bender, İstanbul'a bir gösteri için gelmiş. Ve İstiklal Caddesi üzerinde yürürken rejisör olduğunu belirten biri kendisine filmlerde oynamayı teklif etmiş. Tarkan filminden hatırladığımız Büyücü Gosha karakterini canlandıran Eva Bender, hafızalarımıza bu şekilde kazındı.

 2. 2 Reza Beyk İmanverdi


  İran'da doğan ve 1976-1977 senelerinde Yeşilçam'da oyunculuk yapan Reza Beyk İmanverdi, Cüneyt Arkın ile birlikte filmlerde rol almış.

 3. 3 Robert Widmark


  İtalyan asıllı Robert Widmark'ın asıl adı Alberto Dell'Acqua. Profesyonel olarak dublörlük yapan Robert Widmark, Yeşilçam filmlerinde Fırlama Necmi ve Pire Mehmet gibi karakterlere hayat verdi.

 4. 4 Nasır Melek


  İran'da doğan, Deprem ve Baraj gibi önemli filmlerde oyunculuk yapmış Nasır Melek, oynadığı filmlerde ki rolleriyle bazı zamanlar başrol oyuncularının bile önüne geçmiş.

 5. 5 Christine Haydar


  1980'li senelerde bir çok filmde rol almış Christine Haydar'ın evlenmeden önceki soyadı Davray... Kadir İnanır, Cüneyt Arkın gibi bir çok aktörle beraber filmlerde rol alan Christine Haydar'ın eşinin Haydar Paşa'nın torunu olduğu iddialarından sonra ise lakabı "Haydar Paşanın Gelini" olarak anıldı.

 6. 6 Sonia Viviani


  İtalyan asıllı ve gerçek adı Sophia Vivianson olan Sonia Viviani Türkiye'de toplamda 3 filmde rol alarak güzelliği sayesinde oldukça popülerlik kazanmış.


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!