YPG Bir Gecede Adını SDG Olarak Değiştirdi! SDG ve Açılımı Nedir

Amerika Birleşik Devletlerinin uyarısı üzerine YPG bir gecede adını SDG olarak değiştirdi.Peki SDG nedir, SDG'nin açılımı ve tüm detayların nelerdir.2 min


0
9 paylaşım

Türkiye’nin ısrarla terör örgütü olarak tanıtmak istediği YPG’ye Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği ülkeleri tarafından destekler verilmeye devam ediliyor. Şu anda YPG’ye verilmiş olan zırhlı araçları Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları dahi kullanmamakta olup ABD her hafta tırlarla ağır silahlar ve son teknoloji ile donatılarak üretilmiş malzemeler göndermeye devam ediyor.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri cephesinden çok önemli açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklama ile YPG’nin isminin değiştirilmesi için çalışma yapıldığı ve talimatın verildiği YPG’nin ise verilmiş olan talimata uyarak bir gecede ismini SDG olarak değiştirdiğini duyurdu. YPG cephesinden de terör örgütü üyesi basın mensuplarına isimlerini SDG olarak değiştirdiklerini ifade etti.

SDG’nin Açılımı Nedir

Suriye’de bir süredir zaten SDG ismi verilmiş örgüt elemanları bulunmaktaydı ancak aktif olarak sürekli bilinen ve kamuoyuna yansıtılan faaliyeti yoktu. SDG’nin açılımı Suriye Demokratik Güçleri olarak bilinmektedir. YPG’de ismini değiştirerek yeni isminin SDG olduğunu belirtti buna göre örgüt kararı bir gecede aldı ve tüm teröristlere duyuru yaparak örgütün yeni isminin SDG olduğunu duyurdu. YPG’nin isminin SDG olarak değiştirilmesinde ki en büyük etken Amerika Birleşik Devletleri cephesinden yapılan çağrıdır. YPG, ABD’nin isteğini geri çevirmedi ve bir gecede adını değiştirdi.

Bundan Sonra Ne Değişecek

Şimdi akıllardaki en büyük sorulardan birisi şu ki bundan sonra ne olacağını herkes çok merak ediyor. Kargamel ekibi olarak ABD cephesinden YPG örgütü için yapılan açıklamaları dikkat ile inceledik ve hiçbir değişikliğin olmadığını gördük. Kısaca YPG’nin yeni ismi Suriye Demokratik Güçleri SDG oldu ve örgüt bundan sonar tüm planlarını ve hamlelerini YPG değil SDG adı altında yapacak.

YPG Ortadan Kalktı Mı?

İşte akıllardaki en büyük sorulardan bir tanesi budur. YPG şimdi ortadan tamamen kalktı mı? Aslında uzmanlar bunun bir oyun dahi olabileceğini düşünüyor. YPG’nin büyük bir bölümü SDG olarak yeni isminin alında eylemlerine devam edecek ve YPG ile SDG artık ayrı bir örgüt olduğu için Türkiye kanadına YPG cephesinden saldırılar gelebilir. Buda Türkiye için büyük bir oyunun başlaması anlamını mı taşıyor yorumlara açıktır.

SDG’nin bulunduğu bölgelerden, ABD bayraklarının altından Türkiye’ye taciz ateşi açılması ve taciz ateşini ortadan kalkmayacak olan YPG’nin kabul etmesi durumunda ne olacak, Türkiye’nin bu duruma tepkisi ve karşılık vermesi nasıl olacak oldukça merak ediliyor. Türkiye kanadından yapılan pek çok açıklamaya göre YPG’nin ismini değiştirmesi ve kendisini SDG olarak tanıtmasının büyük bir oyunun başlangıcı olabileceği söylenmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
9 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!