Zaman Yolculuğu Yapıldığının Kanıtı!

3 dk okuma süresi


1
9 paylaşım, 1 puan

Zaman yolculuğu son zamanlarda sosyal içerik platformlarında oldukça fazla yazılan çizilen hatta youtube üzerinden de birçok resim ve videolar ile kanıtlanmaya çalışılmıştır. Zaman yolculuğu açısından bilim adamları farklı görüşlere sahip olsa da çoğu bilim adamları tarafından olabilirliği yüksek olduğu konusunda tartışmalar başlamıştır. İnternet üzerinden er alan resimlerin çoğu orijinal resim ile oynandığı konusunda tartışmalara yol açmıştır. Bu konuda fotoğraf ve resim uzmanlarının yorumladığı ve kitle olarak en fazla konuşulan ve gerçeklik payı en fazla olan fotoğrafların üzerinde duracağız. Zaman yolculuğu yapıldığı iddia edilen bu fotoğraflara inanıp inanmamak yine de sizin elinizdedir. Fotoğraflar sadece Türkiye’de yer alan paylaşım siteleri ve aynı zaman da dünya genelinde yer alan sitelerde paylaşım yapılmış sitelerin ilgi gördüğü fotoğraflar hakkında bilgiler vereceğiz.

1940 Yılında Çekilmiş Zaman Yolculuğu

1940 Yılında çekilmiş bu fotoğrafta kareye “zaman yolcusu” diye tanıdığımız kişiyi görmekte zorlanmıyoruz. Kanada’da gerçekleştirilen bir köprü açılışında çekilen bu fotoğraf oldukça ilgi çekmiştir. 1940 yıllarında bilindiği gibi gencin elinde bulunan fotoğraf makinesi o zamanlar üretilmediği gibi aynı zamanda giyim tarzı da etrafında bulunan kişilere göre oldukça farklıdır. Fotoğraf ’da merak edilen önemli bir konulardan biri de zaman yolcumuz o kadar tarihte önemli mekânlar bulunurken bir köprü açılışında bulunması ise farklı bir merak konusu olmuştur. Zaman yolcumuz bu zamanların giyim tarzı ve güneş gözlüğüyle de dikkat çekmiştir. Fotoğraf uzmanları ise bu fotoğrafın gerçek olduğu konusunda hem fikir olmuştur. Fotoğraf ise şuanda Kanada’da yer alan bir müzede sergilenmektedir. Zaman yolcusunun etrafında şapkalı ve takım elbiseli kişilerin bulunması etrafındakilerin dikkatini çekmediği görülmesi görünmez olduğunun da kanıtı olarak gösterilmektedir.

 

Limanda Zaman Yolculuğu

Zaman yolcumuz bu sefer 1905 yıllarında yer alan bir limanda görülüyor. Limanda herkesin şapka takması ve saç tarzıyla ve ceket giymeyen bu genç etrafı izlerken görülmektedir. Ayrıca görülen bu gencin en fazla dikkat çeken bir diğer özelliği ise saç stilinin günümüzde kullanılan Mohawk saç stilini kullanmasıdır. Genç bu yıllarda neden limanda milleti izliyor düşüncesi konuşulurken zaman makinesinin bulunmuş olduğu veya farklı teoriler ortaya atılmıştır.

Rudolph Fentz Olayı

Zaman yolculuğu konusunda bir diğer önemli olay kayıp Rodolph Fentz Olayı ile baş göstermiştir. Olayda kayıp olarak bilinen “Rudolph Fentz” olayına baktığımızda olayın aslı şöyledir; 1950 Yılında Times Meydanında gerçekleşen olayda aracın önünde bir anda beliren “Rudolph Fentz” arabayı süren kişinin iddiasına göre bir anda belirdiğini söylemiştir. Bu olayda 1870’li yıllara ait giyim olduğu bilinirken, adamın üzerinden 1876 yıllarına ait bir de mektup bulunmuştur. Gizemli adam Rdolph daha fazla araştırılma konusu olduğu zaman 1870 yıllarında Rudolph Fentz için kayıp ilanı haberleri yapıldığı bulunmuştur.

Zaman yolculuğu hakkında siz değerli kargamel.com üyelerinin önerileri bizler için önemlidir. Sizlerde yorum bölümüne yazılması istenilen konuyu belirtebilir, dilerseniz siteye üye olarak kendi içeriğinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

1
9 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!