Zayıflama İlaçlarının Zararları

1 dk okuma süresi


0
7 paylaşım

Kilo problemi yaşayan her birey zayıf ve fit bir görünüme kavuşmak için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Kadın ya da erkek ayrımı olmadan insanlar sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek yerine alternatif ilaç türlerini denemek isterler. İnsan vücudu her birey için aynı özellikleri taşımamaktadır. Piyasa içerisinde satılan ilaçlar her bünye için aynı sonuçları maalesef verememektedir. Bazı kilolu insanlarda üst düzey zayıflamaların meydana gelmesini sağlayan bu tür ilaçlar son zamanlarda yine birçok kişinin ölümüne neden olmuştur. Eğer inat ile bu tür ilaçları kullanmak istiyorsanız öncelikle doktor kontrolü geçirmeniz ve vücudunuz hakkındaki temel bilgilere erişmeniz gerekmektedir. Doktorlar, piyasalar içerisinde satılan tüm ilaç türlerine hakimdir. Endeks durumlarınıza göre bir öneride bulunacaklarına emin olabilirsiniz.

Konumuza geri dönecek olursak; Zayıflama ilaçlarının vücut üzerindeki etkilerinden konuşmaya devam etmek istiyoruz. Son zamanlarda özellikle gençler tarafından popüler hale getirilen ilaçlar bu alanda birçok kişinin hayatlarına son vermiştir. İçeriğinde bulunan bazı maddeler başta kalp çarpıntısı oluşturarak yüksek tansiyon gibi riskli durumların meydana gelmesine neden olmakta. En büyük avantajlarından birisi olarak gösterilen metabolizma hızlandırıcı etkisi vücut için gerekli olan birçok vitaminin dışarıya atılmasına neden olmaktadır. Birçok üretici bu durumu hafifletebilmek amacı ile bitkisel formül geliştirdiklerini iddia etmekte. Bitkisel içerikli olan ilaçlar içerisinde bulunan maddeler ine karaciğerde toksin oluşmasına neden olabileceği gibi sürekli tüketimlerinin devam ettirilmesi gibi durumlarda karaciğer yetmezliğine kapı aralamaktadır.

Zayıflama ilaçlarının tesiri vücuttan su atımı sağlanarak meydana gelmektedir. Uzmanlar, vücuttan su atımı ile zayıflamanın zararlarını dile getirerek sağlıklı bir kilo kaybının yağ yakımı yapılarak sağlanması gerektiğini vurgulamakta. Piyasa içerisinde birçok ilacın “Doğal” sıfatı ile satılması birçok kişiye daha cazip gelmeye başlamıştır. İşin bir diğer boyutu ise bu ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onay alması ile ilgilidir. Bir ilaç ne kadar doğal ya da güvenilir olarak gösterilse de aynı etkilerin kişiden kişiye değişeceğini tekrardan hatırlatmak istiyoruz. Genellikle tüm zayıflama ilaçlarının içeriğinde “sibutramin” denilen bir madde bulunmaktadır. Bu madde,  metabolizmayı hızlandırarak bir anda kilo vermeye olanak sağlayabilir. Fakat hızlı kilo verme faktörü kalbin hızlı çalışmasına, çeşitli krizlerin meydana gelmesine neden olmakta. Bu madde gençlerin hayatına son verdiren madde olarak da tanımlanabiliyor.

Bu konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken ilk nokta ilacın sahte mi yoksa yetkili bir birim tarafından üretildiği ile ilgilidir. Sahte ilaçlar adeta ölüm saçtığını daha önce birçok kaynaktan okuduğunuzu düşünüyoruz. Burada tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi üst merciden izin alan ilaçlara yönelmek istiyoruz. Bu ilaçlar kesin olarak zararlı diyemeyiz. Öncelikle alınan ilaçların içeriği iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kişinin öncelikle kendi vücudunu tanımalı gerekli analizleri doktor kontrolü ile yaptırmalıdır. Analizler sizlere bu tür ilaçların bünyeniz üzerinde göstereceği yan etiler ve sonuçlar hakkında doğru bilgileri iletecektir. Eğer kronik bir rahatsızlığınız var ise kesinlikle bu tür tedavi yöntemlerine bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz. İyi bir beslenme listesi ve spor takviyesi ile ilaçlardan daha kısa sürede kilo vereceğinize emin olabilirsiniz.

Zayıflama ilaçları kişilerin kilo problemlerini sona erdirmek üzere tasarlanmamıştır. Bu tür ilaçların neredeyse tamamı maddi bir getiri meydana getirmek için piyasaya sürülmüştür. Bu durumu bilerek halen ilaçlardan medet ummaya devam ediyorsanız bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederiz.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!