Zayıflamak İçin Sizlere Farklı Öneriler

Zayıflamak isteyenler için sizlere çok farklı ve özel öneriler ile yardımcı olmaya çalışacağız. 4 min


0
6 paylaşım

dGbBp4.jpg

Bir çok kişi obezite konusunda sıkıntıları olduğunu söylemekte ancak, konu ile ilgili olarak açık konuşmak gerekirse, tam olarak bilinmeyen konu, herkesin kendi vücut analizine uygun olarak spor ve rejim işlemlerinin buna göre yapılması gerekmektedir. Açık konuşmak gerekirse, sizlere sunulan şu diyet, bu perhiz ve ya spor yap kesin verirsin mantığı çok da doğru bir mantık olarak görülmemelidir. Herkesin her spora karşı vermiş olduğu tepki farklı olmak ile birlikte, aslında şunu da bilmek lazım, diyet, perhiz belki değişir ama spor gerçekten de ortak bir şekilde herkese kilo verdirecek ve sağlıklı şekilde tutacak bir gerçekliktir.

Kiloya Karşı Hangi Sporu Yapmalıyım?

Aslında spor dediğiniz sizi mutlu etmeli ki, sizler de bu sporu yaparken, rahat olmalısınız ve kilo vermelisiniz. Sizlere verilen mecburi sporlar yerine beslenme dengeli olup, spor da yapılırsa, kilo vermek kolay olmaktadır. Örnek vermek gerekirse, sizleri mutlu eden spor yüzme ise, yüzün. Ancak, fitness sizi mutlu ediyor ise, o zaman fitness yapın. Dediğimiz gibi mutlu olduğunuz sporu yaparsanız kilo vermeniz de sıkıntı olmaz. Daha doğru tabirle şöyle anlatalım. Vücudun mantığı günde 5 saat spor yapıp, 2 gün spor yapmamak değildir. Bu şekilde istediğiniz gibi kilo veremezsiniz. Her gün 1 saat yapılmış olan spor ise, sizlerin daha sağlıklı ve hızlı şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Tüm dünyada kabul görmüş Zumba, Pilates ve Kangoo Jumps gibi dansa ve eğlenceye dayalı sporların çok fazla kilo verdirdiğinin söylenmesinin sebebi insanları çok fazla dağıtmadan ve çok dikkate gerek olmadan tamamen eğlenerek kilo verilmesini sağlanmasından kaynaklanmaktadır. Konu ile ilgili olarak şöyle düşünelim. 1 saat boyunca, düz bir şekilde spor merkezinde karşınızda duvar varken, yürümek mi istersiniz? Yoksa siz de zumba gibi keyifli bir oyun ve dans ile kilo vermeyi mi tercih edersiniz? Hepinizin eğlenceli bir spor olan zumbayı tercih edeceğinizi biliyoruz. Açık konuşmak gerekirse, bunun sebebi de onun içerisindeki eğlencesi. Oysa ki, diğer spor da kilo verdiriyor. Ancak, herkes eğlenmek de istiyor. Bu yüzden spor seçerken, sizleri eğlendirecek ve çabuk vazgeçmenizi sağlamayacak sporları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden de spor salonları artık daha toplu şekilde çalışılan özel programlar sunmaktadır.

gWo6a3.jpg

Yemeye İçmeye Dikkat Önemli Mi?

Burada şöyle bir artı parantez açmak lazım. Yeme içme önemli mi denildiğinde herkesin kafası nasıl yapılacak diye işlem arasına takılmış oluyor. Konu ile ilgili olarak herkese ilk tavsiyemiz su olacak. Su sizleri doygun tutacak aynı zamanda da vücudunuzdan fazla su kaybında takviye olacak, bağırsakların çalışmasına fayda sağlayacak kısacası kilo kaybında vücudunuzu güçlü tutacaktır. Ayrıca, vücudu da çeşitli şekillerde düşünürken, özellikle olaya şöyle bakmak lazım. Vücudunuz geniş bir ekip ve birlikte düşünerek hareket ediyor. Eğer, sizler de yemeği düzgün yemezseniz bu durumda sizlere kilo olarak geri dönüyor. Spor ve rejim konusu da sizlere yardımcı oluyor.

Şimdi vücudunuzun ve metabolizmanızın sizlere nasıl oyun oynadığını anlatalım biraz da. Diyelim sabahları güzel bir kahvaltı yaptınız. Bir öğlen yemeği yediniz bu da 600 kalori diye düşünelim. Ardından bir akşam yemeği bu da 500 kalori diyelim. Buradaki durumu iyi anlamak gerekiyor. Vücudunuz günlük belirli bir kalori yakar. Bu durum yaş ilerledikçe düşmektedir. Özellikle gerek bayanlar gerekse erkekler için spor yoksa, 30 yaşından sonra düşüşe geçmektedir. Bu tarz bir durumda yapacağınız yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmektir. Bunun haricinde, gelelim bir başka hususa, mideniz bu arada ne yapıyor. Sürekli aynı şekilde beslendiğiniz için mideniz sizlere yemek gönderdiğiniz zaman yakmaya başlıyor. Ancak, ekstra yediğinizde bu ne ki deyip duruyor. Yani çalışmıyor. Bize de bu durumda mideyi kandırmak kalıyor. Diyelim ki, günde 5 öğün yemek yediniz kilo verebilirsiniz. Yanlış duymadınız belki de çoğunuz ”ben 3 öğünle kilo alıyorum 5 öğünle nasıl vereceğim.” diyorsunuz. Ortalama 30lu yaşlarda bir erkek günde 1500 kalori civarında kalori yakarken, bir kadın belki de 900-1000 kalori civarında kalori yakar. İşte yediğimize ilk önce dikkat edeceğiz. Ayrıca, ara öğünler çok önemli. Sizlerin midesi diyelim ki 500 kalori yakmaya çalışıyor, bu durumda siz bir paket çubuk kraker yediniz. Bu durumda 150 kalori aldınız diyelim. Mideniz daha bu yemeği yakmak için çalışacak ama 500 kalori zannedecek. İşte hani deniyor ya, ” İlk günlerde daha çabuk kilo verme sağlanıyor”diye bunun amacı da budur.

vp4P1v.jpg

Son Olarak Dikkat Edelim

Son olarak sizler için konuyu toparlayalım. Burada kilo vermenin ötesinde sağlıklı bir vücut oluşturmak çok önemli. Bu yüzden de sizler de rahat bir şekilde bu sağlıklı vücuda kavuşmak için çok uğraşmadan sonuca ulaşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, evde biraz spor yapmak ama düzenli bir şekilde spor yapmak yediğinizi de günlük olarak 1000 kaloriyi geçmeyecek şekilde yemek rahatlıkla sizlerin kilo vermesini sağlayacaktır. Bir ara parantez daha açalım, şunu da bilmek gerekir ki, bunların hepsini sağlıklı şekilde yapmanız gerekiyor. Bunun için de çalışmalar yapmak çok önemli. Sadece iş yapalım diye iş yapmak değil, doğru ve sağlıklı şekilde ve düzenli şekilde yapmak çok büyük önem arz etmektedir. Sizlere verdiğimiz her konu çok ciddi araştırma sonucudur. Bizce siz bu söylediklerimizi kulak ardı etmeyin. Spor ve rejim sizlere birlikte olursa kilo verdirir.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
narmaan

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!